Výběr přebíjecího lisu

Přebíjení STROBL.CZ

Informace, objednávky

+420 728 760 443
+420 737 923 868

po–čt: 9–16h, pá: 9–14h

Přihlásit se

Nabídka zboží

ZAVOLEJTE NÁM!

Máte technický dotaz?
Nenalezli jste, co hledáte?
Chcete si objednat po telefonu?

728 760 443
737 923 868

7 let záruka na LEE PRECISION

Pouze u nás získáte 7 let záruku na přebíjecí lisy LEE PRECISION.

více

POŠTOVNÉ ZDARMA

objednávky nad 6.000 Kč po ČR

objednávky nad 10.000 Kč po SR

(platí pro maloobchodní zákazníky)

Střelecký tým

Přidány fotografie ze závodu ve střelbě z Mosina pořádaného v Žíšově 13.7.2019.

více

Výběr přebíjecího lisu

 

Přebíjecí lis je nejdůležitější součást přebíjecího kompletu. Podle druhu přebíjení (puškové střelivo, pistolové střelivo, kombinace různých střeliv, rychlá změna ráží na jednom stroji...) a podle množství přebíjeného střeliva vybíráme různé přebíjecí lisy. Koupě lisu je investice na mnoho dalších let. Při výběru lisu se skutečně vyplatí být poněkud velkorysejší a zakoupit lepší lis než zdánlivě momentálně potřebuji. Lis nekupujete na jednu sezónu a při kvalitě námi prodávaných lisů nebudete mít jen tak důvod lis vyměnit. Dobrým východiskem je výběr lisu, který se dá dokoupením různého příslušenství dále vybavit a vylepšit. Uvidíte, že uděláte stejnou zkušenost jako mnozí před Vámi. Prostě Vás to bude bavit i kvůli ceně i kvůli lepším střeleckým výsledkům, takže budete střílet více, než je původní odhad. Kromě toho budete chtít více střílet a méně času strávit u lisu. I když tato část se dá velmi výhodně vyřešit potomkem, který také střílí :)

(Ovšem zároveň se jedná poněkud o kontraproduktivní krok, spotřeba střeliva se v lepším případě zdvojnásobí.)

 

 

Všechny námi dodávané lisy jsou velmi kvalitně vyrobené a praxí ověřené typy strojů.

Proto, abychom Vám usnadnili výběr jsme pro Vás připravili sady přebíjecích nástrojů, které obsahují vše potřebné pro přebíjení nábojů de Vašich potřeb. Jediné co zbývá koupit jsou komponenty jako prach, střely a zápalky. Ty bohužel nemůžeme zasílat poštou, nicméně s výběrem Vám rádi poradíme.

 

Jednooperační lisy

- vždy pouze jedna operace na jeden stisk páky. Pro další operaci musíme přestavět lis, většinou řešíme výměnou matrice. Prachování provádíme většinou mimo přebíjecí lis. Tento druh lisů je vhodný pro přebíjení velmi přesných puškových nábojů.

 

Lisy víceoperační s otočnou hlavou (Turret)

- jedna operace proběhne na jeden stisk páky přebíjecího lisu. Provádíme všechny operace bez přestavování lisu, otočná hlava zajistí automaticky výměnu nástrojů. Potom, co náboj projde všemi operacemi jej vyjmeme z držáku a pokračujeme na dalším. Rychlost přebíjení řádově několik set nábojů za hodinu.

 

Lisy progresivní

- principiálně částečně shodné s lisy typu Turret. Obsahuje navíc otočný držák nábojnic, takže všechny operace probíhají současně. Na každý stisk páky vypadne jeden hotový náboj. Rychlost přebíjení řádově mnoho stovek nábojů za hodinu. Některé lisy je možno doplnit o automatický podavač nábojnic a střel.

 

Jak vybírat Váš lis
V první řadě je třeba vědět, že výkonnost lisu vždy nejde ruku v ruce s jednoduchostí obsluhy a odolností proti hrubšímu zacházení. Levnější progresivní lis nemůže mít vlastnosti drahého lisu, jako levné auto střední třídy nemůže mít vlastnosti drahého auta ve stejné třídě. Udělá stejnou službu, ale něco za něco. Při slušném zacházení vydrží každý lis poměrně hodně, avšak necitlivým zacházením můžeme velmi úspěšně lis poškodit.
Nejen pro začátečníky, ale i pro přebíječe kteří chtějí skutečně masivní víceoperační nástroj je výbornou volbou komplet přebíjecího lisu Classic Turrett. Proti tomu lis PRO 1000 nebo Loadmaster je určen zejména pro uživatele, kteří mají s uvedenými lisy zkušenosti a chtějí přímo tento druh lisu. Důvodem není v žádném případě nekvalita lisu, avšak prostý fakt, že tyto dva druhy lisu mají pouze dva druhy majitelů. Jedni je zbožňují a druzí nenávidí.