Střely Hornady

Přebíjení STROBL.CZ

Informace, objednávky

+420 728 760 443
+420 737 923 868

po–čt: 9–16h, pá: 9–14h

Přihlásit se

Nabídka zboží

ZAVOLEJTE NÁM!

Máte technický dotaz?
Nenalezli jste, co hledáte?
Chcete si objednat po telefonu?

728 760 443
737 923 868

7 let záruka na LEE PRECISION

Pouze u nás získáte 7 let záruku na přebíjecí lisy LEE PRECISION.

více

POŠTOVNÉ ZDARMA

objednávky nad 6.000 Kč po ČR

objednávky nad 10.000 Kč po SR

(platí pro maloobchodní zákazníky)

Střelecký tým

Přidány fotografie ze závodu ve střelbě z Mosina pořádaného v Žíšově 13.7.2019.

více

Střely Hornady

 

Střely Hornady SST®

Zkratka SST® znamená „Super Shock Tip". Tyto střely jsou navrženy tak, aby při zásahu vyvolaly obrovský šok a rychle a spolehlivě expandovaly, zejména při vyšších rychlostech střely. Tento typ střel má velmi nízkou elevaci balistické křivky a je smrtelně přesný.

Tyto střely jsou ideální především na lov srn, stejně jako na většinu severoamerické zvěře od antilop až po losy, a africké zvěře podobných velikostí.

Střely SST® jsou perfektní pro střelbu do měkkých tkání, například za plec, kde má střela obrovský ranivý účinek.

 

Střely Hornady InterBond®

Střela Hornady InterBond® používá patentovaný systém, který zajišťuje, že se za každých okolností udrží jádro a plášť střely pohromadě. Na rozdíl od dělených, nebo dvoujádrových střel, u kterých se může přední jádro oddělit od zbytku střely, střely InterBond® zůstávají v jednolitém ničivém celku, který vytváří hlubokou a širokou ránu.

Patentovaný systém rozkladu střely společně se silnějším a tvrdším pláštěm umožňuje střele InterBond® zachovat více než 90% své váhy i v momentě, kdy její dráha povede přes kůži a kosti. Navíc okamžitě po nárazu expanduje na více než dvojnásobek svého původního průměru pro předání maximálního množství energie.

 

Střely Hornady InterLock®

Tato tradiční série střel je nápadná odkrytou olověnou špičkou, která umožňuje řízenou deformaci střely a vysokou ranivost. Většině střel tohoto typu propůjčila firma Hornady průkopnický ogivální tvar – jeden z profilů s nejlepšími balistickými vlastnostmi vůbec.

Střela obsahuje speciální úpravu InterLock® – Na vnějším plášti střely je výstupek, který zasahuje do jádra střely a zajišťuje tak, že se při deformaci střely plášť a jádro neoddělí od sebe, a že si tak střela zachová svou hmotnost a energii.

 

Střely Hornady GMX®

Velmi účinné, hluboko penetrující neolověné střely GMX® (Gilding Metal eXpanding) kombinují monolitickou konstrukci střely s průkopnickým balistickým designem.

Monometalické střely GMX jsou vyrobeny z barevného kovu – stejného materiálu, jaký firma Hornady používá pro oplášťování svých konvenčních střel. Střela si po zásahu zachovává 95% původní hmotnosti (nebo více) a expanduje až na 1,5 násobek svého původního průměru.

Střela má dlouhý, hladký profil s drážkami, který snižuje celkovou dosedací plochu střely a dosahuje jednoho z nejlepších balistických koeficientů mezi neolověnými střelami. Konstrukce střely do značné míry eliminuje rozptyl.

Po nárazu se tvrdá polymerová špička zatlačí do otvoru ve střele, která tak vytvoří typický, houbovitý tvar.

 

 

Střely Hornady pro přebíjení střeliva naleznete v našem obchodě zde.